Ferizli Organize Sanayi Bölgesi
Ferizli Organize Sanayi Bölgesi
Ferizli Organize Sanayi Bölgesi
Ferizli Organize Sanayi Bölgesi
Ferizli Organize Sanayi Bölgesi

OSB HAKKINDA

Ferizli Organize Sanayi Bölgesi’nin Sakarya Valiliği’nin olumlu görüşü ile birlikte kurulmasına yönelik yapılan ilk çalışmanın 28.11.2006 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na yer seçimi için başvurulmasına müteakip Kanun ve Yönetmelik gereği işlemlerin tamamlanmasının ardından Ferizli Organize Sanayi Bölgesi’ne ait kuruluş protokolü 22.12.2009 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 270 Sicil No ile Sicil Kayıt Defteri’ne işlenerek, tüzel kişiliği tescil edilmiştir. FOSB, kurucu ortakları tarafından 100.000,00 TL’lik sermaye ile kurulmuştur. Ferizli OSB kurucu ortakları Sakarya Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (%48), Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (%40), Sakarya Büyükşehir Belediyesi (%6) ve Ferizli Belediyesi (%6)’dır.

Ferizli Organize Sanayi Bölgesi, Sakarya İli, Ferizli İlçesi sınırları içerisindeki Değirmencik mah. Kırktepe ve Uzunçınar mevkiilerinde 721.816,18 m² üzerinde kurulmuştur. Organize Sanayi Bölgemiz 5.000m² ile 80.000m² arasında değişen 36 sanayi parselinden oluşmakta olup, söz konusu alanın 384.312,34m²’si sanayi parseli, 337.503,84m²’si ise arıtma tesisi, sosyal ve teknik altyapı alanları, sağlık koruma bandı ve yollara ayrılmıştır.

OSB alanı ve bağlantı yolu olmak üzere toplam 139 kadastral parselin (715.770,73m²) tamamı kamulaştırılmıştır. Ferizli Organize Sanayi Bölgesi’ne ait 36 sanayi parselinin (384.312,34m²) 30 müteşebbise, İlk tahsisin 2 Haziran 2011 tarihinde yapılmasıyla başlayan tahsis süreci son tahsisin 17 Ocak 2013 tarihinde yapılmasıyla parsel tahsisleri tamamlanmıştır. Sanayi parseli tahsisi yapılan firmalardan; metal sanayinde 9 firma (11 parsel), makine sanayinde 9 firma (9 parsel), ağaç sanayinde 4 firma (7 parsel), plastik sanayinde 4 firma (5 parsel), gıda sanayinde 3 firma (3 parsel), kimya sanayinde 1 firma (1 parsel) faaliyet gösterecektir.

Toplam 30 sanayiciye tahsis edilmiş, parsel sayısı 36 olan Ferizli OSB’de 36 parsel için de sanayiciler yapı ruhsatlarını almıştır. 20 parselde inşaat yapımları devam etmektedir. AKRİLSAN AKRİLİK LEVHA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. ve NİŞSAN TARIM ÜRÜNLERİ NİŞASTA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firmaları üretime geçmiştir.

 

 Ferizli OSB, Ferizli Organize Sanayi Bölgesi, Ferizli Organize, Sakarya Ferizli Organize, Ferizli, Organize, Sanayi, Ferizli osb sakaryadan ferizliye giderken karşınıza ferizli organize sanayi bölgesi çıkmaktadır. Şehrin değişik yerlerinde ferizli osb, ferizli organize sanayi bölgesi bulunan ve gelişmeler sonucu bulundukları Ferizli Organize Sanayi Bölgesinin gerekli olduğuna karar veren Ferizli OSB bu bir ilki ferizli de gerçekleştirmiştir. Ferizli OSB içerisinde birçok firmanın bulunuduğu bir gerçektir. Ferizli organize sanayi bölgesinde son güvenlikli altyapı kaliteli internet altyapısı Ferizli OSB için vazgeçilmez oluyor. Bu şekilde Ferizli OSB için en güzel değer Ferizli organize sanayi bölgesi oluyor. Ferizlinin üretici bölgeleri de Ferizli organize sanayi bölgesini Ferizli OSB olarak tercih ediyor. Bölgemizde büyük çaplı firmalar ile Ferizli organize sanayi bölgesi sürekli büyüme gösteriyor.